Spørsmål og svar

Er utrolig kåt, det hjelper ikke så mye å onanere, jeg vil bare ha sex.

Gutt, 16

Hei jeg er en gutt på 16 år og jeg er utrolig kåt, det hjelper ikke så mye og onanere jeg vil egentlig bare ha sex :/

Svar

Hei gutt 16 år. 

Jeg forstår at du ønsker å ha sex. Det er vanlig i den alderen du er i nå, selv oms seksuell debutalder er høyere. 

Du skriver at det ikke hjelper å onanere, men det gjør det. Etter orgasme/sædavgang blir man seksuelt tilfredsstilt, og det tar litt tid før man igjen blir kåt. 

Hvis du ønsker å utforske og ha seksualitet med en annen, må du se deg om der du er, på skolen og ellers om det er noen du liker? Er det noen du vet som liker deg? 

Det er 19 % som har sex med en venn. Se artikkelen om dette. 

For å utforske og ha god seksualitet med en annen er det mange som sier de må føle seg trygge, kjenne personen godt, mens andre fint kan ha tilfeldig sex. 

Tenk gjennom hva som er rett for deg. 

Jeg håper dette er til hjelp for deg og jeg ønsker deg alt godt!

Hilsen spesialist i sexologisk rådgivning (NACS), ung.no

Besvart: 24.3.2019

Oppdatert: 24.3.2019

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål