sak henlagt
Jente, 20
jente, 20 år. I 2016 tror jeg at jeg ble utsatt for seksuelt overgrep. Kort fortalt så var jeg og en venninne veldig påvirket av alkohol. Vi ble med to gutter hjem etter fest, mot min vilje. Jeg våknet til at en av guttene hadde sex med meg. Jeg anmeldte det og tok prøver og alt slikt på overgrepsmottaket.Grunnen til at jeg skriver at jeg tror jeg ble voldtatt er siden saken ble henlagt. Det var ingen vitner som kunne bekrefte eller avkrefte at jeg ikke var i stand til å samtykke til sex. Så ble ord mot ord.Jeg vet selv at dette samleiet var noe jeg overhode ikke ønsket. Etter at saken ble henlagt har jeg følt at det som skjedde var mot min vilje, men siden saken ble henlagt så blir det feil å si at jeg ble voldtatt. Hele denne kvelden plager meg daglig og jeg føler et behov for hjelp. Hvem kan jeg få hjelp av?
Svar
Hei jente 20 år
Takk for henvendelsen din.
Det er trist å høre hva du har opplevd. Du gjorde jo alt riktig i etterkant av voldtekten, så det å ikke bli trodd er forferdelig.
Det er allikevel viktig for deg å huske på at du vet at du har fortalt sannheten, og derfor er det du opplevde allikevel en voldtekt selv om ikke alle tror på deg. Du vet.
At du nå kjenner at du har behov for hjelp til å komme videre er en god erkjennelse.
Du kan ta kontakt med nærmeste senter for seksuelt utsatte for kanskje å få samtaler der. Du kan også ta kontakt med fastlegen din for å få henvisning videre til feks psykolog eller annen samtaleterapi.
Du kan også ringe Landsdekkende telefon for incest og seksuelt misbrukte på telefon 800 57 000, hjemmeside http//:www.incest80057000.no
Vi ønsker deg lykke til videre.
Med vennlig hilsen
Landsdekkende telefon for incest og seksuelt misbrukte i samarbeid med Ung.no
Besvart: 7.6.2019
Oppdatert: 7.6.2019
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål