Spørsmål og svar

Kan dere gi meg noen onanitips?

Jente, 14

Hei, jeg liker godt å onanere på klitoris men vil prøve med noe inni. Har du noen tips og hva skal jeg bruke og gjøre?

Svar

Hei jente 14!

Så fint at du vil lære ulike måter å onanere på!

Den enkleste måten å få orgasmer og andre gode opplevelser på, er å stimulere klitoris. Samleier eller stimulering av skjeden kan også være godt, men for å få orgasmer må klitoris uansett stimuleres. 

For å stimulere klitoris er det viktig å ikke bruke noe skarpt som kan skade skjeden. Et håndtak på en tannbørste eller hårbørste kan fungere for noen. Andre kan synes det er godt å bruke frukt eller grønnsaker som agurk, gulrot eller banan. Husk å bruke kondom på det du skal ta inn i skjeden og bruk rikelig med glidemiddel. 

Det er ok å vite det kan ta litt tid før skjeden er klar til å ta noe imot. Skjeden må utvide seg og bli våt før den er klar. Om skjeden er tørr, vil det oppleves smertefullt og ubehagelig. 

Les gjerne vedlagte artikler for flere tips. 

Håper svaret var til hjelp for deg.

Hilsen sexologisk rådgiver - NACS

Besvart: 6.10.2019

Oppdatert: 6.10.2019

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål