Spørsmål og svar

Hvordan kan jeg fingre meg i rompa?

Gutt, 14

Hei, i det siste har jeg likt å fingre rompa mi og jeg lurer på om dere har noen tips til hva annet jeg kan gjøre med rompa mi.

Svar

Hei gutt 14!

Noen kan like følelsen av å få en finger eller flere inn i rumpa og synes det er tilstrekkelig stimulering. Andre kan like å stimulere eller massere prostata. Dette er det noen kaller "g-punktet" til menn. Prostata kan kjennes som en valnøtt i taket på endetarmen noen cm innenfor endetarmsåpningen. 

Det er ok å vite at noen liker godt å fingre seg i rumpa, andre er ikke så opptatt av det og kanskje til og med synes det er ekkelt eller ubehagelig. 

Det kan også være ok å prøve ut å føre noe inn i endetarmen, for eksempel håndtaket på en hårbørste eller en tannbørste. Frukt og grønnsaker som gulrot, agurk og banan kan også gi en god opplevelse. Husk å bruke kondom på det du fører inn i rumpa og rikelig med glidemiddel. 

Les gjerne vedlagte artikler for mer informasjon.

Håper svaret var til hjelp for deg.

Hilsen sexologisk rådgiver - NACS

Besvart: 16.2.2020

Oppdatert: 16.2.2020

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål