Er det en mulighet for at jeg kan være gravid?
Jente, 16
Hei, jeg har startet på et nytt mini p pille merke (Micgogynon). Jeg brukte loette over 9mnd men dét funket ikke for meg. Når jeg kom til siste vanlige pilla på loette brettet så startet jeg på de nye p pillene dagen etter. Jeg hoppet altså over mensen... jeg hadde ubeskyttet samleie på den 2 pille dagen på det nye brettet. Er det mulighet for at jeg kan være gravid? Er flink til å ta pillene til rett tid hver dag... og bruker microgynon nå på grunn av mensen smerter.
Svar
Hei
Så fint at du tar ansvar og prøver å finne ut av om bytte av p-piller ble gjort på riktig måte i forhold til å være beskyttet mot graviditet. Du byttet fra Loette til Microgynon. Microgynon er også en p-pille, men har en annen variant av hormoner enn Loette. Les mer om p-piller her.
Så lenge du har tatt aktive piller sammenhengende i syv dager, så er du beskyttet fra første dag du startet på Microgynon. Du har gjort det på den riktige måten og har dermed ikke større mulighet for å bli gravid nå.
Lykke til!
Vennlig hilsen helsesykepleier
Besvart: 13.10.2019
Oppdatert: 13.10.2019
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål
