Spørsmål og svar

Mer arbeid

Jente, 19

Hei. Jeg jobber på sykehjem. Begynte da jeg gikk på påbygg vg3 og jobbet derfor helg. Akk nå tar jeg opp matte og jobber også bare helg + tilkalling. Etter jul så får jeg se om jeg tar opp ett fag til eller om jeg bare jobber. Men, hvis jg vurderer å bare jobbe? Hvordan går jeg frem for å kunne jobbe fast mer i ukedagene frem til studiene neste høst? Må jeg snakke med sjefen og få forhøyet stillingsprosent? Hva er fremgangsmåten om jeg vil jobbe mer etter jul enn bare helgene? Sommeren blir jeg spurt om å jobbe, så jeg tjente godt i sommer, pga både natt osv. Hvordan gå frem?

Svar

Hei

Du må kontakte din leder og spørre om muligheten for økt stillingsprosent. Du kan også sjekke om virksomheten har lyst ut jobber som du kan søke på.


Med hilsen svartjenesten i Arbeidstilsynet i samarbeid med ung.no

(Vær oppmerksom på at vårt svar i denne tjenesten kun er veiledende kortinformasjon. Har du flere spørsmål om arbeid kan du også ringe Arbeidstilsynet på tlf: 73 19 97 00)

Besvart: 18.10.2019

Oppdatert: 18.10.2019

Vi har valgt ut dette for deg

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål