Jeg ble kåt av å se en liten jente i svømmehallen, er jeg pedo?
Gutt, 13
Hei, jeg er veldig bekymret nå, siden når jeg skulle bade i svømmehallen nærme meg så kom det en liten jente inn(4-5 år) (med faren) når de skulle dusje før de badet så måtte de jo være nakne. Når hun var naken så klarte jeg ikke å stoppe å se på hun siden hun var så søt og deilig naken. Jeg fikk ståtiss, og hun sto å stirret på den, noe som gjorde meg hardere. Er jeg pedo nå?
Svar
Hei gutt 13!
Personer som får diagnosen pedofil, har gjerne hatt fantasier om barn over lang tid og har kanskje også levd ut fantasiene sine. En kan kjenne det som et problem å ha slike følelser, andre kan føle at det ikke er noe problem.
Du forteller at du er 13 år, altså enda et barn. Pedofili handler om voksne mennesker som har seksuell tenning på barn. Det er enda flere år til du er voksen og mye kan skje med hva du tenner på om noen år. Det er stor forskjell på en 13 åring sine seksuelle fantasier om yngre jenter og en voksen mann sine seksuelle fantasier om yngre jenter.
Kanskje kan du klare å slappe av litt med at det som skjedde ikke betyr at du er pedofil og huske på at du enda er en ung gutt og ikke en voksen mann.
Les gjerne vedlagte artikler for mer informasjon. De forteller om hva som er naturlig å oppleve når en er på full vei inn i puberteten og begynner å merke at kroppen utvikler seg på ut- og innsiden.
Håper svaret var til hjelp for deg.
Hilsen sexologisk rådgiver - NACS
Besvart: 5.11.2019
Oppdatert: 5.11.2019
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål



