Har dere noen stillinger dere kan anbefale?
Jente, 15
E har en kjæreste og vi har sex en god del, men e e så sjenert under sex så vi har bare sann doggy, misjonær og cowgirl. Og e må sei når e e har cowgirl so er e egt sjukt ukomfortabel. Men lixm e lure på om e kan få nøken fleire forslag på nye sex-stillinger som ikjje er for krevande, og noken som kan tilpassast for nøken som har dårli sjølbilde. Han spør ofte om vi kan ha reverse-cowgirl men e ekkje komfertabel me kroppen min og vertfall ikkje baken min så e tørr ikkje.
Svar
Hei jente 15!
Det å bekymre seg for hvordan en ser ut, er veldig vanlig når en begynner å ha sex med noen. En kan kjenne seg usikker på om kroppen ser bra nok ut, om kjønnet er ok og om en gjør en god nok jobb for den andre. Tenk heller at du er bra nok som du er og at det ikke er uten grunn kjæresten din vil være sammen med deg!
En god start kan være å tenke over hva det er du tenner på og kan tenke deg å prøve ut med kjæresten din. Finner du ut hva det er som gjør deg ekstra kåt og klar, vil det være dette du prøver ut sammen med kjæresten din.
Jeg legger ved en artikkel du kan lese for å få tips til samleiestillinger i tillegg til en som kan gi deg tips til hva du kan gjøre for å finne ut av hva det er du liker og trenger av stimuleringer for å få det deilig.
Håper svaret var til hjelp for deg.
Hilsen sexologisk rådgiver - NACS
Besvart: 16.12.2019
Oppdatert: 16.12.2019
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål
