Spørsmål og svar

Hvorfor får jeg ikke til å runke mer etter sæden kommer?

Gutt, 15

Hei! Jeg lurer på noe, hver gang jeg ruker og når jeg får utløsing så får jeg bare en sann følelse på at jeg ikke klarer å runke mere. Hvorfor det egentlig? Liksom det skjer etter sædet kommer, jeg har lyst å runke etter sædet har kommet også. Men føler kåtheten er over?

Svar

Hei gutt 15!

Det er ikke uvanlig at det kan ta litt tid før en er klar for mer sex etter å ha hatt en utløsning. For noen, kan det ta noen minutter, for andre kan det vare en time eller lengre. 

Kroppen blir sliten og en kan føle seg tømt for energi og da kan det være vanskelig å bli kåt igjen.

Noen kan også få dårlig samvittighet etter å ha runka seg til utløsning. Kanskje føler en at en har gjort noe en ikke burde ha gjort eller at det ikke er bra sex å bare runke. Da er det ok å vite at runking er fint og gjør godt for kroppen. I tillegg blir en bedre kjent med seg selv og gjør en tryggere når en skal ha sex med en annen person. 

Håper svaret var til hjelp for deg.

Hilsen Sexologisk rådgiver Sex og samfunn, i samarbeid med ung.no

Besvart: 17.12.2019

Oppdatert: 17.12.2019

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål