Spørsmål og svar

Hva kan jeg gjøre for å stoppe og tenne på boksere til de rundt meg?

Gutt, 13

Jeg går i klasse med en lærer som sagger og bruker veldig kule boxere og jeg tenner på de og så tener jeg på en gutt i klassen sin boxer hva kan jeg gjøre for og få stoppet dette??

Svar

Hei gutt 13 år. 

Det er noen som tenner seksuelt på boksere til de som de ser rundt seg. 

For å hjelpe deg selv, kan du prøve å unngå og se direkte på bokserne. Jeg forstår at det kan være vanskelig, men med litt trening/øvelse vil du lære deg å unngå og se på de. Du vil registere at de er der, men så at du avleder deg selv. 

Da tar det bare noen minutter før den seksuelle tenning går over. 

Du kan se på ansiktet til personen og holde blikket på overkroppen. 

Du kan også snakke med noen og være fysisk aktiv i friminuttene. I timene kan du følge med på det læreren sier. Du kan også delta aktivt i timene, stille spørsmål. 

Du kan også sikre deg at du onanerer jevnlig. Noen onanerer i dusjen før skolen. Andre når de kommer hjem, og noen før de sovner. Noen onanere flere ganger hver dag. Finn ut hvor ofte du må onanere for å ha mer kontroll. 

Hva du tenker på når du onanerer er det ingen som har noe med. Du kan tenke på akkurat det du vil, det som tenner deg seksuelt, inkludert boksere. Se artikkelen om kåthet, onanering og orgasme. 

Gled deg over ungdomstiden du er i. Gled deg over kroppen og kjønnet ditt. 

Jeg håper dette er til hjelp for deg og jeg ønsker deg alt godt!

Hilsen spesialist i sexologisk rådgivning (NACS), ung.no

Besvart: 27.1.2020

Oppdatert: 27.1.2020

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål