Hvilket muligheter er det innenfor medisin?
Gutt, 16
Hei, Gutt 16 med snitt 5 som vil bli lege. Jeg har svært lyst til å bli lege, og har alltid hatt en drøm om å bære en kirurg. Karakterene mine på Vg1 er foreløpig for lave, og jeg innser at jeg må ha reserve planer. Jeg har en snitt på ca. 5. H ikke muligheter er det innenfor medisin, eller yrker med noe av det samme? Har lyst til å jobbe "i" mennesker, men tar gjerne det nærmeste innefor rekkevidde Takk :)
Svar
Hei
Så spennende å høre at du vil bli lege!
Det er mange i din situasjon, og det hender at man gjør det dårlig i noen fag. Du skriver at du har en snitt på ca 5 det er absolutt ikke en dårlig snitt, og du har alltid muligheten til å forbedre fag som privatist. Du kan lese mer om privatistordningen i artikkelen under.
Det er alltid lurt å holde mulighetene åpne og ha reserveplaner. Andre yrker du kan jobbe som med medisin bakgrunn er blant annet nevrolog, patolog og ortoped. Inne på utdanning.no kan du lese mer om de yrkene.
Hvis du har flere spørsmål, så kan du ta kontakt med rådgiver når skolen åpner igjen. Skulle det haste, kan du prøve å sende en mail. For å sjekke skolens tilgjengelighet, hold deg oppdatert på skolens hjemmesider
Håper svaret var til hjelp. Lykke til!
Vennlig hilsen 
UngInfo i samarbeid med ung.no
UngInfo er et informasjonssenter for alle under 27 år.
Besvart: 16.3.2020
Oppdatert: 16.3.2020
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål



