Redd for å stryke på eksamen som privatist. Hva må til for å få karakter 2.
Jente, 17
Hva må man for å bestå eksamen? jeg skal ha eksamen om tre dager og har ikke øvd til den (jeg tar det som privatist). Jeg har bare lest gjennom boka, men har ikke pugga eller noe så jeg kan ingenting. Jeg har veldig stor angst og er redd for at jeg stryker.. hva må det til for å få en 2er?
Svar
Hei
Du skal ha privatisteksamen om tre dager og du har ikke lest så mye. Jeg vet ikke hvilket fag du skal ta som privatist og ikke om det er skriftlig eller muntlig.
Du må gå inn på Udir sine sider og finne igjen faget du skal ha. Der finner du kompetansemålene i faget og da ser du hva som kreves for å få karakter 2. Der ser du også hva du skal kunne for å få en bedre karakter. Det er mulig kompetansemålene står i boka du har i pensum, ofte gjør det det.
Lykke til med privatisteksamen.
Rådgiver vgs
Besvart: 5.5.2020
Oppdatert: 5.5.2020
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål

