Kan man få bivirkninger av kreatin?
Gutt, 14
Hei, Jeg er en gutt på 14 år og har kjøpt masse Kreatin pulver fra gymgrossisten, Og lurer på om det har noe bivirkninger. Etter at jeg kjøpte det så jeg litt på youtube og trenings influensere, Så sa noen at man kunne få 2-4 cm mindre penis eller hår tap takk får svaret:) hilsen gutt 14...…..
Svar
Hei!
Dopingkontakt i ung.no har svart på slike spørsmål tidligere: 
I utgangspunktet har ikke forskning vist at det er noen bivirkninger ved bruk, men det kommer også an på hvor man kjøper tilskuddet fra. I verste fall risikerer man å få et tilskudd som er forurenset av andre ulovlige stoffer som kan være farlig. 
Dessuten er det sånn at 30 % av de som bruker kreatin har ingen effekt av det, da er det bortkastede penger.
Det er fullt mulig å bygge muskler kun gjennom vanlig trening med et normalt kosthold. Vi har skrevet en artikkel med råd for hvordan man bør spise hvis man vil ha mest mulig ut av treningen her.
Her kan du ta kontakt for flere spørsmål:
Chat (tirs-fre kl 11-18, www.antidoping.no/dopingkontakten)
Telefon (tirs-fre kl 11-18, 80050200)
E-post (dopingkontakten@antidoping.no)
Hilsen fysioterapeuten, ung.no
Besvart: 26.5.2020
Oppdatert: 26.5.2020
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål