Hvordan setter lærere standpunktkarakter?
Gutt, 15
Hei. Jeg lurer på hvordan lærere setter standpunkt. Første termin så fikk jeg 4 og 5 i mat og helse, både praktisk og teoretisk. Andre termin er på 2 og 3, men har en praktisk prøve igjen. Kan jeg klare å redde meg opp til en 4 i faget, eller er løpet kjørt. Hva tror dere jeg bør få på den praktiske prøven får å redde standpunktet. PS går i 9ende trinn.
Svar
Hei
En standpunktkarakter skal gi et bilde av din samlede kompetanse i faget. Det skal ikke bare tas hensyn til det du får til i andre termin. Det vil si at kompetanse du har vist tidligere i opplæringen også skal vurderes. Jeg lenker til denne informasjonen her.
Når det gjelder den praktiske prøven din i mat og helse kan jeg ikke si annet enn at du bare må prøve å gjøre det så bra som mulig. Du kan vise mye kompetanse i en praktisk prøve i faget. Hvilken karakter du bør få for å kunne ende opp med karakteren fire, kan jeg ikke tippe på. Det er læreren din som til har oversikten her.
Hilsen rådgiver ungdomsskole, ung.no
Besvart: 26.5.2020
Oppdatert: 26.5.2020
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål