Kan man skade seg av å putte noe opp i tissen?
Jente, 14
Kan man skade seg av å putte noe opp i tissen? Jeg prøvde å putte håndtaket av en sminkekost inn bare for å prøve noe annet enn fingrene mine. Det var ikke noe særlig godt, men jeg bare lurer på om det for eksempel går an å stikke noe for langt inn sånn at det kan skade innvendige organer heh.
Svar
Hei!
En kan skade skjeden hvis en putter inn noe som har skarpe kanter. Det en fører inn kan altså ikke ha noen skrape kanter i det hele tatt.
Hvis en dytter noe for langt inn, kan det bli smertefullt. Som oftest stopper en før en klarer å ødelegge noe innvendig.
Skjeden er ikke så lang, kanskje bare 8 til 10 cm. Dette er det også viktig å huske på.
Det er ikke så lett å kjenne noe inne i skjeden. Det er få nerve-ender der. Den letteste måten å få orgasme på er ved stimulering av den ytre delen av klitoris, også når en har noe i skjeden.
Les om jente-kjønnet. Bli godt kjent med ditt kjønn. Nyt kroppen og kjenner ditt og de gode følelsene.
Jeg håper dette er til hjelp for deg og jeg ønsker deg alt godt!
Hilsen spesialist i sexologisk rådgivning (NACS), ung.no
Besvart: 17.10.2020
Oppdatert: 17.10.2020
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål


