Spørsmål og svar

Er det noe jeg kan gjøre for ikke å få kramper når jeg rir dildoen min?

Gutt, 20

Hei! homofil gutt her, lure på ein ting, Så får 2 måner siden så begynnte eg og bruke dildoen min men eg pleier og ri på an så ofte eg kan, men eg får så mye kramper og får så vondt i beina dagene etter så eg kan ikke bruke dildoen så mye så eg vil :( blir det bedre jo mer eg bruker beina til da? eller er det noen øvelser eg kan gjør for og ri lengre og ikke få så vondt etterpå?

Svar

Hei!

Så fint du har glede og nytelse av analsex!

Det du forteller om i spørsmålet ditt, er ikke så uvanlig. Uansett hva det er en gjør av ulike aktiviteter eller hvordan en har sex, kan en få kramper om bevegelsene er veldig statiske. Løsningen er derfor å variere i måten du rir dildoen på og kanskje prøve andre metoder å bruke dildoen på.

Noen kan like å ligge på ryggen, andre på alle fire - prøv deg fram og legg merke til hva det er som kan fungere for deg.

Les gjerne vedlagte artikler for mer informasjon. 

Håper svaret var til hjelp for deg.

Hilsen sexologisk rådgiver - NACS

Besvart: 20.10.2020

Oppdatert: 20.10.2020

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål