Spørsmål og svar

Kan jeg bruke årsstudium tatt på NTNU i bachelorgrad på UiB?

Jente, 20

Kan jeg gå et årsstudium i psykologi ved feks NTNU i Trondheim, for så å studere bachelor i samme fag i Bergen, og da å gå rett videre til andre året i bacheloren, siden jeg allerede har tatt et årsemne? Dette selvom det er ulike steder?

Svar

Hei

Det vil ofte være mulig, men du må sjekke opp direkte med lærestedet. 

Hvis du ser på hva Universitetet i Bergen skriver om sitt eget årsstudium i psykologi, står det nederst at årsstudiet kan inngå som en del av en senere bachelorgrad i begge de to variantene de har av bachelorgrad i psykologi. 

Det er nok god sjanse for at de også vil kunne godkjenne et årsstudium tatt på NTNU i Trondheim som en del av en bachelorgrad, men vi har ikke nok innsikt i om dette er mulig eller om det er noen forskjeller i utdanningene som gjør at det bare delvis er mulig. 

Ta kontakt med UiB selv og hør med dem, da blir du helt sikker! Vi tror det er god sjanse, men du må sjekke det opp. Lykke til :)

Hilsen René,
Utdannings- og jobbrådgiver

I samarbeid med Ung.no

Besvart: 7.11.2020

Oppdatert: 7.11.2020

Vi har valgt ut dette for deg

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål