Tatovering hjemme - hvordan?
Jente, 14
Hei, jeg skal ta tatovering sån man lager hjemme. Og lurer på hva slags blek man bør kjøpe for at det skal vøre tryggest mulig. Eller kan man bare bruke fra en kulepenn. Vet man kan få infeksjon osv men er det sp farlig som alle skal ha det til. Og kan jeg bare bruke en vanelig nål
Svar
Hei
Jeg forstår ikke helt hva du mener. Hvis du snakker om slike vaskbare midlertidige tatoveringen så kommer disse med blekk fra før av. Dette er ikke farlig.
Hvis du snakker om å hjemmetatovering (ordentlig permanent tatovering) vil jeg på det sterkeste fraråde dette. Resultatet kommer ikke til å bli pent og så godt som alle angrer på slike hjemmelagde tatoveringen. Laserbehandling for fjerning av tatovering er smertefullt og dyrt. Sjansen for infeksjon er som du selv sier også stor. Det er en grunn til at tatovør er et eget yrke, vent til du er 16 år og oppsøk en profesjonell tatovør.
Håper dette var oppklarende.
Mvh
Legen
Besvart: 14.12.2020
Oppdatert: 14.12.2020
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål