Spørsmål og svar
Tatt nødprevensjon og hatt mensen, kan jeg likevel være gravid?
Jente, 17
Jeg å kjæresten hadde ubeskyttet sex å jeg går ikke på noe prevangsjon, jeg tok angrepille dagen etter og fikk mensen 4 dager etter at vi hadde sex, er det fortsatt sjangs på at jeg kan være gravid da?
Svar
Spørsmålet og svaret er mer enn ett år gammelt. Endringer i lovverk og regelverk kan ha skjedd etter den tid. Se spørsmål og svar som ligner for nyere spørsmål.
Hei
Siden du både tok nødprevensjon og fikk mensen, er sjansen for at du er gravid veldig liten. Det er likevel anbefalt å ta en graviditetstest ca.2 uker etter det aktuelle samleie for å være på den sikre siden. Men som sagt, tviler jeg på at du er gravid.
Vennlig hilsen jordmor, ung.no
Besvart: 6.1.2021
Oppdatert: 6.1.2021
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål
