Spørsmål og svar

Hvordan blir jeg eiendomsmegler?

Jente, 15

Hei, jeg har lyst til å bli eindomsmegler, men sliter med å finne hva slags skoleløp man må ta for å kunne bli det. Har noen svare på dette?  

Svar

Hei

Så spennende å høre at du vil bli eiendomsmegler!

Du kan lese om yrket eiendomsmegler på utdanning.no, der står det mye informasjon om yrket og hvordan du blir det.

Formelt trenger du bare det som kalles generell studiekompetanse fra videregående for å søke utdanning som eiendomsmegler. Så det betyr at du kan velge hvilken som helst linje, så lenge du får generell studiekompetanse. 

Utdanningen som eiendomsmegler tar tre år etter videregående, og du kan se en oversikt over utdanningsløpet og hvor du kan studere her på utdanning.no

Til slutt anbefaler jeg deg å snakke med rådgiver. Rådgiver kan gi deg god veiledning og oversikt over dine muligheter!

Håper svaret var til hjelp. Lykke til! 


Vennlig hilsen 

UngInfo i samarbeid med ung.no 

UngInfo er et informasjonssenter for alle under 27 år. 

 

Besvart: 27.1.2021

Oppdatert: 27.1.2021

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål