Har søkt vg2. Hva skjer om jeg stryker i matte eller naturfag?
Gutt, 16
Hei, jeg er elev på vg1 TIP og har søkt på vg2 maritime. Hva skjer om jeg stryker i matte eller naturfag? Må jeg ta opp fag, eller kan jeg komme inn på vg2 med stryk i fellesfag?
Svar
Hei
Dersom du stryker i matte eller naturfag så kan du risikere å ikke komme inn på vg2. Dette vil dra snittet ditt ned. Både matte og naturfag er avsluttende fag på vg1. Før du kan ta fagbrev må du bestå disse fagene.
Dersom du stryker i begge fagene kan inntakskontoret/skolen stoppe søknaden din slik at du må gå vg1 å nytt. Noen fylker tilbyr sommerskole slik at elever kan få undervisning i sommerferien slik at de kan bestå fellesfag slik som matte og naturfag.
Stå på slik at du består disse fagene. Lykke til!
Rådgiver vgs
Besvart: 15.3.2021
Oppdatert: 15.3.2021
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål

