Spørsmål og svar

Vil ta opp 4 fag til høsten mens jeg går vg3. Er dette mulig?

Jente, 18

Håper jeg får et utfyllende svar! Hei jeg er ei 18 år gammel jente som går vg2 nå. Skal starte vg3 til høsten og vil gjerne forbedre karakterene mine. Jeg lurte på hvor mange fag man kan eller bør ta opp til høsten... vil forbedre karakterene mine i 4 fag, og vil gjerne ta alle de i høstsemestere fordi jeg ikke vil at det skal kræsje med eksamener til vår semesteren. Er det lurt? Og er det ide hele tatt mulig? Tusen takk for svar!

Svar

Hei

Du går vg2 nå og vil til høsten ta opp 4 fag som privatist mens du går vg3. Dette blir tøft og det er ikke noe jeg vil anbefale. Du bør tenke pp arøt dete kan gå utover fagene du skal ha i vg3. 


Jeg vil anta at det er nok å ta et eller to fag. Hva med å ta opp fag etter vg3 dersom du ikke kommer inn på det du har som mål å komme inn på etter vgs.

Du lurer på om det er mulig å ta 4 fag som privatist til høsten. Alt er mulig, men tenk iver at dette blir veldig hardt og kan gå utover de fagene du skal ha på vg3.

Stå på videre og lykke til!

 

Rådgiver vgs

Besvart: 9.5.2021

Oppdatert: 9.5.2021

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål