Røde prikker og nupper på hendene
Jente, 17
Hjelp her om dager merket jeg at jeg fikk røde prikker på hendene mine når jeg var ute. Det kom ikke før jeg kom meg inn igjen, og etter det kommer det og går, men det virker som at det sprer seg og nå ser huden min nærmest boblete ut. Regna med at det var varmeutslett ettersom at jeg har hatt det før så jeg kjøpte hydrokortison, men nå sov jeg litt og våknet til at huden var boblete og med nupper på handa. Hva kan dette være og burde jeg dra til legen?
Svar
Hei
Det er dessverre umulig for meg å si noe sikkert om dette uten å ha mulighet til å snakke med deg eller undersøke deg. Dette kan være flere ting og man er avhengig av å se dette med egne øyne for å vurdere hva det er. For å finne ut av dette vil jeg anbefale deg å gå til fastlegen for en sjekk. Det vil være lettere å si noe om dette når legen har mulighet til å snakke med deg og undersøke deg.
Jeg skulle gjerne gitt deg et mer konkret svar, men det blir dessverre vanskelig uten å ha sett nuppene. Jeg tror du vil få best hjelp ved å oppsøke fastlegen. Ønsker deg alt godt og lykke til! Håper du finner ut av det!
Vennlig hilsen legen
Besvart: 8.6.2021
Oppdatert: 8.6.2021
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål
