For noen måneder siden la jeg merke til en liten klump rett over magen
Gutt, 18
For noen måneder siden la jeg merke til en liten klump rett over magen. Den sittter i huden og kan beveges sammen med huden. Den er ganske myk og stikker litt ut så man kan se den. Man kjenner nesten ikke at den er der visst man prøver og kjenne på den. Er litt bekymret. Hva kan dette vere?
Svar
Hei
Jeg forstår du er bekymret. Det er dessverre ikke mulig for oss i ung.no å gi noen diagnose eller sikre svar som gjelder akkurat deg. Dette fordi vi ikke har tilgang til journal, ikke kan stille oppfølgingsspørsmål og sist men ikke minst se på klumpen eller undersøke den. Men slik du beskriver det høres det ikke ut som stor grunn til bekymring. En av de vanligste årsakene til små, myke klumper, som kan beveges, er fettkuler (lipom). Dette er helt ufarlig.
Hvis du skal ha et sikkert svar på hva det er må du oppsøke fastlegen for en undersøkelse og vurdering. Håper dette var oppklarende!
Mvh
Legen
Besvart: 10.6.2021
Oppdatert: 10.6.2021
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål
