Er det sjanse for at han også er keen på meg?
Jente, 13
Hei, så forrige onsdag skulle jeg på klubben på ungdomsskolen. Når jeg kom til klubben så sto to av vennene mine der sammen med en fyr jeg tror er 14-16 år som plutselig stivna og så på meg så sa han "Sorry jeg trodde du var noen jeg kjente". De sto å venta på å kunne gå inn og jeg sa hei til dem. Jeg bytta kurset mitt og gikk mot noen sånne snurre stoler rundt tolv meter unna etter at jeg hadde sagt hei og de fulgte etter, så fuglte også han rundt 14-16 åringen etter. Så spør han meg om jeg vil ha en blås og stikker en vape ut av lomma? Sånn jeg sier ja (vet at det er aldersgrense) og jeg prøver selvom det ikke gikk så veldig bra. Det rare var at han hadde ikke spurt de andre vennene mine, bare meg? Han spurte meg også litt senere samme dagen om jeg ville ha en til blås og jeg bare lurte på om det er en sjangse for at han er keen? Har en liten forelskelse i han siden han var veldig sjarmerendes og drømte om han i natt. Sånn skulle gjerne ha fått bedre kontakt med han.-
Svar
Hei
Det høres ut som han liker deg veldig godt. Han viser deg oppmerksomhet, og mer enn hva han gjør med vennene dine. Det kan være et tegn på at han liker deg litt ekstra.
For å få vite hvor interessert han er må du nesten flørte med han. Bli kjent med han, vis han interesse og bruk humor. Hvis han gjør det tilbake er det et tegn på at han er interessert.
Legger ved en artikkel om flørting som jeg anbefaler deg å lese!
Vennlig hilsen helsesykepleier i samarbeid med ung.no
Besvart: 11.10.2024
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål
