Føler meg ikke helt til stede. Er dette vanlig?
Annet, 15
Hei, for to dager siden røyket jeg brunt. Jeg har røyket blanding av grønt og brunt en gang før. Virkningen gikk over etter ca 3 timer og jeg la meg som vanlig. Dagen etter så fikk jeg plutselig en litt snedig høy opplevelse. Jeg var litt mer tilstede, men synet var litt rart osv som det er når man er høy. Det skjedde ca 4 timer etter jeg våkna. Det gikk over på kvelden igjen eller når keg satt stille for en lengre periode. Dagen etter igjen skjedde det samme og det har vart hele dagen med lett svimmelhet og en liten rus følelse. Føler meg ikke helt til stede. Er dette vanlig?
Svar
Hei!
Det du opplever er ikke kjempevanlig, men et kjent fenomen. Slik du beskriver opplevelsen høres det litt ut som flashbacks. Flashbacks er spontant innsettende, forbigående gjenopplevelser av følelser, sanseinntrykk og tanker som tidligere ble opplevd under hallusinogen rus. Det er vanligst for stoffer med sterkere hallusinogen effekt, men kan også skje etter at du har brukt hasj.
Det er ikke farlig, og går som regel raskt over av seg selv. Går det ikke over og/eller blir veldig plagsomt kan du snakke med helsestasjon for ungdom om det.
Hilsen RUSinfo 915 08588
Besvart: 4.9.2023
Fikk du svar på det du lurte på?
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål
