Spørsmål og svar

Er skikkelig forelsket og vil gjøre mer med han

Jente, 14

Det er en gutt jeg er skikkelig forelsket i, men jeg vet ikke hva han føler tilbake. Jeg kalte han søt for noen dager sea, og han sa du og til meg. Og så har vi prata en del sammen, og jeg har spurt om han vil finne på noe men det blir på en måte aldri bestemt noen gang. Jeg har så lyst på han, og jeg bare håper at han har lyst på meg tilbake. I tillegg så vet jeg at jeg bare er 14, men jeg kunne sett for meg å ha gjort litt mer med han hvis han spurte (altså pule ellerno). Nei huff det hørtes fælt ut men gjerne kom med en tilbakemelding på det og, fordi jeg vet ikke om det er dumt at jeg tenker på sånt.

Svar

Hei

Så hyggelig at du har funnet en gutt som du er skikkelig forelsket i! Ut ifra det du skriver, virker det som at dere har god kjemi. For å finne mer ut av hva han tenker om deg, vil jeg råde deg til å fortsette å prate med han og bli bedre kjent. Jeg legger ved en artikkel med 20 tegn på at noen liker deg med tegn som du kan se etter. Det kan eks være at han gir deg oppmerksomhet og komplimenter.

Når du er 14 år, er du midt i puberteten og det er derfor ikke noe rart eller uvanlig at du føler deg kåt og klar for sex med noen. Det er svært mange som føler det på samme måte som du gjør nå. Det er kun en selv som kan vite sikkert om en er klar for sex og en kan være klar selv om en er ung.

Jeg tenker at det kan være lurt å tenke gjennom hva du synes at er ok å gjøre. Finn ut hvor dine grenser går. Dette kan du gjerne snakke med denne gutten om hvis dere finner ut at dere skal være sammen, slik at dere kan respektere hverandres grenser.

Hilsen ungdomsredaksjonen, ung.no

Besvart: 20.4.2023

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål