Er det overgrep om han vil jeg skal suge han for å bli sammen?
Jente, 14
Hei jeg er en jente på 14 år og jeg har nettop kommet ut av et litt rart forhold. Jeg skal formulere dette enkelt og greit. Han slo opp med meg og sa at den eneste måten jeg kan få han tilbake på er hvis jeg gir han oral sex, altså hvis jeg suger han. Jeg er klar over at det er helt ugreit, men spørsmålet mitt er hva det kategoriserer seg som? Jeg er klar over at det ikke er voldtekt men er det liksom noe form for press? Kanskje litt dumt spørsmål jeg bare skjønner ikke helt hva som skjedde. Takk for svar.
Svar
Hei!
Det er virkelig ugreit av han å sette som betingelse at du skal gi han munnsex for at dere skal bli sammen igjen.
Alle former for sex skal bare skje fordi en selv ønsker og vil blir med. Blir en presset eller overtalt til å bli med på noe en ikke liker eller vil, bli sex en dårlig og negativ opplevelse. Det å sette som betingelse at du skal gi han munnsex er ugreit, men ikke noe overgrep så lenge du ikke føler at du må gjøre det, og så gir han munnsex.
Det virker som om du ikke tenker dette er noe du skal gjøre og jeg vil støtte deg i det. En skal ikke bli presset til sex på en slik måte. Er han en ok fyr som liker deg for den du er, vil han ikke stille noen slike krav for å bli sammen igjen.
Håper svaret var til hjelp for deg!
Hilsen Sexologisk rådgiver - NACS
Besvart: 11.9.2023
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål