Hvor skal jeg begynne hvis jeg vil bli fotballtrener?
Gutt, 16
Jeg har veldig lyst til å bli fotballtrener lg jeg brenner for det, jeg vil skape lag som kan få til noe men vet ikke hvordan jeg kan begynne? Jeg vil ikke starte hos små barn men noen eldre der jeg kan vise kvaliteten min
Svar
Hei!
Så spennende at du har lyst til å bli fotballtrener! For å bli en fotballtrener i en lokalklubb trenger man ikke en særlig utdanning, men for å bli topptrener må man ha trenerlisens. Det får man ved å ta trenerutdanningen i Norges Fotballforbund.
Det kan jo være lurt å prøve å skaffe deg deltidsjobb som hjelpetrener i første omgang. Da kan du bli bedre kjent med trenerrollen, og finne ut om det er det du vil utdanne deg som.
Jeg vil anbefale deg å sjekke ut trenerutdanningene på Norges Fotballforbund sin hjemmeside: Trenerutdanning - Norges Fotballforbund
Du kan også kontakte dem dersom du har konkrete spørsmål knyttet til dette.
Lykke til!
Hilsen fysioterapeuten, ung.no
Besvart: 25.10.2024
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål