Kul ved skjedeinngangen, hva kan det være?
Jente, 18
Hei:) For et par måneder siden oppdaget jeg en liten kul i underlivet rett over skjedeinngangen (ikke på selve kjønnsleppene altså). Den er hard, litt som om det skulle ligne brusk, men er bevegelig. Den gjør ikke vondt og jeg har ikke observert at den har forandret størrelse. Jeg lurer dog på hva dette kan være og om det er grunn til bekymring? Tusen takk for svar.
Svar
Hei,
Godt spørsmål! Selv om vi i ung.no gjerne ønsker å hjelpe deg er dette med kuler en problemstilling som leger får uvurderlig hjelp til å bedømme hvis vi kan se det med egne øyne. Selv når leger forsøker å beskrive en kul til andre leger er det vanskelig å forstå hva det dreier seg om uten å se det på egen hånd, selv om legene har et ganske rikt vokabular for å beskrive kuler.
Derfor håper jeg du ikke føler deg avvist når jeg anbefaler deg å dra til fastlegen dersom kulen bekymrer eller plager deg.
Med vennlig hilsen legen
Besvart: 9.1.2022
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål