En gutt dytter meg, er det flørting?
Jente, 13
Hei, jeg I det siste har begynt å like en gutt som heter x. Han er veldig snill men vet ikke om han liker meg tilbake. Han pleier ofte å dytte meg i gangen og si dumming og sånn. Er det flørting eller det bare at han ikke liker meg? Har dere noen tips.
Svar
Hei
Det høres ut som denne gutten kan være interessert i deg, men det er alltid litt vanskelig å si sikkert basert på små handlinger. Når gutter tuller og kaller deg for ting som dumming på en lekende måte, kan det være et tegn på flørting.
Legg merke til hvordan han oppfører seg rundt deg sammenlignet med andre. Er han mer oppmerksom på deg, tuller mer, eller ser på deg ofte?
Hvis han dytter deg eller kaller deg dumming, kan du svare tilbake med en spøk. For eksempel: så hvis jeg er en dumming, hva er du da?
Prøv å snakke mer med han. Si hei i gangen, eller finn en unnskyldning til å prate med han om noe i klassen eller en felles aktivitet.
Prøv å gi han små komplimenter eller vis at du setter pris på ting han gjør. For eksempel: det var kult det du sa i timen. Eller du er faktisk ganske morsom.
Det viktigste er å være deg selv. Hvis han virkelig liker deg, vil han sette pris på den du er. Lykke til!
Hilsen Ungdomssvarer
Besvart: 15.11.2024
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål