Hva skal jeg gjøre for å komme under samleie?
Jente, 19
Hei,Jeg har vært sammen med min faste kjæreste i2år. Jeg har enda ikke"kommet" under sameleie og begynner å bli litt stressa nå, for at det er noe galt med meg. Jeg nytter det av og til, men har også lenge slitet med åpne sår i underlivet og mye plager. Har vært innom helsestasjon og ble henvist til gynekolog i jul. Fikk skrevet ut en krem på resept som jeg kunne komme å hente 2ganger. Og det skulle jeg smøre på nedentil og ta en pille i kjeden. Det funket litt også kom plagene tilbake. Føler at det plager meg mest med at jeg føler meg ikke noe godt og det går mye inn på meg. Jeg vet ikke hva jeg skal gjøre! Om jeg skal oppsøke helsestasjon igjen, eller gynekologen igjen, føler det er til null nytte. Vi har prøvd å ikke ha sameleie på en stund. Vi har prøvd andre stillinger men fortsatt føler det er noe inni meg som gjør vondt i kjeden hver gang han treffer inni kjeden. Skjønner ikke om den "kula" elr det som er inni meg om det skal løsne eler om det er noe farlig. Og mister fort lystn
Svar
Hei jente 19!
Så leitt at du ikke kommer når du har samleier! Dette må være veldig frustrerende og slitsomt for deg.
Skal en få gode samleier og orgasmer, er det fint å begynne med å finne ut hvem en er som seksuell person. Det betyr å tenke over hva det er en blir kåt og tenner på og hvordan en liker å bli stimulert eller ha sex. For eksempel er det mange som tror at en får orgasmer bare penis kommer inn i skjeden. Skal en få orgasmer, må klitoris stimuleres samtidig. Noen liker derfor å stimulere klitoris selv mens partner har fokus på skjeden, andre liker at partner stimulerer både klitoris og skjeden samtidig. For flere tips, kan du lese vedlagte artikler om onani og orgasmer. 
Samleier skal aldri gjøre vondt. Blir det vondt, er det ok å stoppe og heller gjøre noe annet. For eksempel er det fint å varierer i stillinger, slik at penis ikke kommer borti "kula" du forteller om i spørsmålet ditt. Denne "kula" er mest sannsynlig livmortappen/livmorhalsen din. Den skal være der, men kan gjøre veldig vondt om penis kommer borti den.
Du forteller også om plager som ikke har gått over selv om du har vært hos flere leger og fått medisiner. Da må du gå tilbake og si at du ikke har blitt bedre og at du må få mere hjelp!
Håper svaret var til hjelp for deg.
Hilsen Sexologisk rådgiver Sex og samfunn, i samarbeid med ung.no
Besvart: 12.6.2019
Oppdatert: 12.6.2019
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål