Tampongen min sklir ned i skjedeåpningen min igjen...
Jente, 14
Jeg stilte et spørsmål i sommer(!!) og har ikke fått svar(!!) men her er det Jeg har hatt mensen i ca. 1 og 1/2 år nå. Jeg har aldri brukt tamponger. Men nå er jeg på badeferie og har brukt tamponger 2-3 ganger. Jeg stikker tampongen så langt inn det går, helt til det er noe som stopper den. Men etter bare noen sekunder så er den helt nede ved åpningen igjen. Den rett og slett sklir ned i skjeden. Den sklir ikke ut, og det er ikke vondt, men jeg kjenner at tampongen er der. Hvorfor sklir tampongen min ned etter at jeg har stukket den helt opp????
Svar
Hei, og takk for at du skriver til ung.no!
Det du opplever er ikke unormalt. Når du fører tampongen helt inn, kan den støte på livmorhalstappen. Den stikker litt ned i skjeden. Treffer du den, vil ike tampongen komme helt inn.
Når du fører tampongen inn vil jeg råde deg å vinkle den litt bakover, eller mot en av sidene. Det er ikke farlig om tampongen blir liggende på skrå inne i skjeden :-)
Lykke til!
Vennlig hilsen Helsesykepleier, ung.no
Besvart: 14.11.2019
Oppdatert: 14.11.2019
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål


