Spørsmål og svar

Mobbing. Vanskelige familieforhold.

Jente, 14

Får så masse hate. Mangen sier at eg e stygg og sånn.. eg har blitt slått og mobba av mamma... pappa e ofte full, og når han e d så krangler mamma og pappa og det er veldig dårlig stemning i huset.. di krangler ofte pga meg... pga at eg selvskader meg, drikker alkohol og at eg er ofte sur på dei... eg har pult, men nå angrer eg.... tror eg gjorde det fordi eg var fortvilet.. eg føler eg ikkje ha noen venner på skolen.. alle virker veldig irritert på meg... eg vet at dei fleste gutane på us baksnakker meg ofte. barnevernet har visst noko av detta.. eg vil virkelig ikkje snakke med dei... det er samme som å snakke til loven elns..eg vet ikkje koffor eg griner nesten kvar natt... no vil eg virkelig dø. Kom på at det var egentlig ikkje meiningen at eg blei født engang:((

Svar

Hei jente på 14 år!

Det kan ikke være bra å være deg. Det er viktig at du snakker med barnevernet, virkelig forteller hvordan du har det slik at de kan prøvde å få til en endring. Du er flink til å sette ord på det som er vanskelig så kanskje du skal skrive til barnevernet, det samme som du har skrevet her, slik at de skjønner hvor vanskelig du har det.

For at du skal få bearbeidet det du har opplevd bør du kanskje henvises til BUP? Det kan hjelpe deg til å takle livet fremover.

Du kan ringe og snakke med Alarmtelefonen for barn og unge for å få råd. Alarmtelefonen kan sende et brev til barnevernet hvis du ønsker det.

 

Hilsen Alarmtelefonen for barn og unge (116 111) i samarbeid med ung.no

Du kan ringe oss på telefonnummer 116 111. Erfarne vakter tar telefonen hver dag mellom 15:00 og 08:00. I helgene er linjene våre åpne hele tiden. Du velger selv om du vil være anonym.

 

Besvart: 22.11.2019

Oppdatert: 22.11.2019

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål