Hva skal jeg gjøre? Har fortalt en at jeg er lesbisk. Redd for reaksjoner.
Jente, 13
hei jeg er egentlig 12 men jeg trenger hjelp. jeg er lesbisk og jeg sa det til en av de jeg ikke liker fordi at hun kom ut, men hun er med i drama gjengen og jeg er redd for og at hun skal si det til alle guttene i klassen fordi de kommer til og gjøre narr av meg. men jeg aner ikke hva jeg skal gjøre. livet mitt er ganske rotete nå fordi jeg finner ut av hvem jeg er og jeg er i en periode av livet mitt der jeg bryr meg om hva andre syns. og jeg er ikke klar for merr press av de andre i klassen min. så hva skal jeg gjøre
Svar
Hei
Takk for spørsmålet dit.
Å være tenåring er ikke enkelt, men å kjenne på at du ikke føler som andre forstår jeg vil gi deg en ekstra utfordring.
Nå har du fortalt en om hva du er. Det er modig gjort.
Er det en du føler du kan snakke med så gjør det. Vær ærlig på at du ikke har lyst til å fortelle alle om din legning. At du har behov for å bli mer trygg i deg selv. Og at du selv vil fortelle klassen når du er klar for det.
Det kan være hun og har følt på den usikkerheten og har respekt for din ærlighet.
Skulle det oppstå situasjoner som blir vanskelige for deg kan du snakke med helsesykepleier på skolen du går. Da kan dere sammen se om det er noe som hun kan hjelpe til med i klassen din.
Ta og en titt på artiklene jeg har lagt med.
Det her vil du klare.
Lykke til Vennlig hilsen helsesykepleier.
Besvart: 25.2.2020
Oppdatert: 25.2.2020
Fikk du svar på det du lurte på?
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål
