Gjør ondt i 30 sekunder etter onaneringen. Normalt?
Gutt, 13
Etter jeg onanerer 5 minuter etter på dunker pungen og gjør ondt i 30 sekunder og så går det bra jeg lurer på om det er normalt
Svar
Hei gutt 13 år.
En av legene her på ung.no har skrevet dette om smerter i pungen:
"Når en gutt er opphisset og får ereksjon så fylles penis og tildels ballene med mye friskt blod og så blir dette blodet stengt inne. Hvis en gutt er opphisset lenge, men ikke får utløsning, vil man ikke få skiftet ut dette blodet slik at det friske blodet går over til å bli oksygenfattig blod. Det er ofte mer blått og mange kaller dette for blue balls eller ballespreng.
Det kan være andre årsaker også, men føler du at smertene forsvinner ved utløsning (orgasme - de gode følelsene) så er nok det grunnen. Det er ikke farlig, men det er klart vanskelig å fortsette å onanere og få orgasme når man har vondt. "
Du kan snakke med en fagperson på helsestasjon for ungdom. Sjekk kommunens hjemmeside for informasjon om åpningstid og timebestilling.
Du kan også snakke med fastlegen.
Jeg håper dette er til hjelp for deg og jeg ønsker deg alt godt!
Hilsen spesialist i sexologisk rådgivning (NACS), ung.no
Besvart: 12.7.2020
Oppdatert: 12.7.2020
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål



