Spørsmål og svar

Gleder meg til ungdomsskolen

Jente, 13

Hei! Jeg er en jente på 13 år som begynner på ungdomsskolen om under en måned nå, og jeg gleder meg voldsomt. Men alle jeg kjenner som har gått på ungdomsskolen i et år allerede sier at det er ingenting å glede seg til. Det får meg til å lure på om jeg egentlig gleder meg eller ikke. Hjelp?

Svar

Hei

Så fint at du gleder deg voldsomt til ungdomsskolen:) Jeg tenker at hvordan man opplever ungdomsskolen, er forskjellig fra person til person. Det er også mange som sier at ungdomsskolen er noe å glede seg til. 

Det er mye nytt og spennende som skjer når man starter på ungdomsskolen. For eksempel møter man mange nye mennesker og får kanskje nye venner. For mange er det nytt å få karakterer og noen fag kan være annerledes. Den første tiden på ungdomsskolen er det vanlig med morsomme "bli-kjent leker" og aktiviteter. 

Å glede seg er en fin innstilling til å starte på ungdomsskolen. Det er noen som er nervøse og gruer seg til å starte på ny skole. Da er det fint at du kan være med på å vise at ungdomsskolen er noe å glede seg til. 

Håper du fikk svar på det du lurte på:)

Lykke til på ny skole.

Hilsen ungdomsredaksjonen i ung.no

Besvart: 21.7.2020

Oppdatert: 21.7.2020

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål