Hva kan det ha vært? Er det farlig å svelge det?
Jente, 19
Hei! Gikk ned på en fyr jeg har holder på med igår; vi har hatt sex flere ganger og har sugd han mye. Han liker at jeg slikker området fra ballene og ned til rumpehullet. Imens jeg gjorde det, fikk jeg plutselig det som kjentes ut som en seig, liten klump av et eller annet i munn, som jeg svelget uten å tenke over det. Ble først redd det var avføring men det luktet ikke vondt og hadde ikke sånn konsistens. Mistenker heller det var en klump med størkna sæd eller noe. Hva kan det ha vært? Er det farlig å svelge det? Og er det farlig å sleike han rundt eller inni rumpehullet? Hilsen usikker jente 19
Svar
Hei jente 19 år.
Det er vanskelig å svare på hva det var du svelget. I og med at vi ikke vet hva det var du svelget kan vi ikke svare på om det var noen fare med dette.
Det kan ha vært en klump med størknet sæd.
Hvis en ikke er så nøye med å vaske seg, kan det være rester av avføring i rumpa som det ikke er så bra å få i munnen.
I magesekken er det syrer og enzymer som starter prosessen med fordøyelser. Det en svelger eltes sammen med magesaft, syrer, enzymer og spytt før det fordøyes. Mange virus og bakterier dør i denne prosessen.
Hvis du har noen tegn på mage tarm infeksjon kan du snakke med fastlegen.
Her kan du lese om klamydia og oralsex. Klamydia er den hyppigst forekomne kjønnssykdommen.
Du kan snakke med en fagperson på helsestasjon for ungdom. Sjekk kommunens hjemmeside for informasjon om åpningstid og eventuell timebestilling.
Du kan også snakke med fastlegen.
Jeg håper dette er til hjelp og jeg ønsker deg alt godt!
Hilsen Helsesykepleier og spesialist i sexologisk rådgivning (NACS), ung.no
Besvart: 29.9.2020
Oppdatert: 29.9.2020
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål
