Har ømhet etter cvk. Har ikke fastlege. Hva gjør jeg?
Jente, 16
Hei. Jeg har ingen fastlege og jeg aner ikke hvem jeg skal snakke med dette om. Jeg hadde en 4l umens cvk i låret for ca 2 mnd siden. Jeg får fortsatt vondt og kan for eks ikke hoppe elns uten at jeg får sinnsykt vondt. Driver med turn så er liksom avnehig av å kunne belaste og «hoppe» noe jeg ikke kan. Tenkte det ville gå over men det gjør det ikke. Såret grodde helt fint og det var aldri noe komplikasjoner ved den. Hadde den også bare i 48 timer. Gjør vondt hvis jeg berører stedet den har vært på. Hva bør jeg gjøre? Som sagt har ikke noe fastlege og går ikke på legevakten for noe sånt «småtteri» da det er lenge siden de tok den ut, det er ikke akutt sykdom elns og jeg sitter der i sikkert 10 timer før de tar meg inn. Please gi meg et godt svar
Svar
Hei jente 16 år
Dette hørtes plagsomt ut.
Her anbefaler jeg deg sterkt at du får deg en fast lege. Hele legesystemet i Norge er basert på at de aller fleste har en fastlege å gå til. Man kan enkelt bytte her. Byttet trår i kraft ved månedsskiftet.
Inntil du får en fastlege ville jeg anbefalt deg å ringe diverse legekontor i nærheten for å høre om noen av de har kapasitet til å tilby en legetime selv om legen ikke er din faste lege. Merk at legetimer blir litt dyrere når man drar til leger som ikke er din fastlege (gjelder ikke øyeblikkelig hjelp).
God bedring og lykke til!
Med vennlig hilsen legen
Besvart: 14.10.2020
Oppdatert: 14.10.2020
Vi har valgt ut dette for deg
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål