Går på Desirette, men har begynt feil. Kan jeg bli gravid da?
Jente, 17
Hei! Jeg lurte på noe. Jeg går på desirett og det står at man skal ta pillene i rekkefølge på brettet. Er dette kun for å huske hvilke dager man har tatt pillen og ikke? Fordi jeg har tatt i feil rekkefølge jeg starta øverst men når den rekka var ferdig gikk jeg nederst på brettet med uhell og da fortsatte jeg bare, kan jeg bli gravid da?
Svar
Hei
Takk for spørsmålet dit.
P-pillene du bruker har alle sammen like mye virkestoffer i seg. Det vil si at alle p-pillene er like. Du er beskyttet mot graviditet hvis du tar en pille hver dag til samme tid.
Du har rett i at grunnen til at det blir anbefalt å følle pilene er, du har en oversikt over dagene du har tatt p-piller.
Gjør deg ferdig med brettet du har begynt på. På neste brett begynner du på riktig dag og føller pilene.
Det skal ikke være noe opphold mellom brettene. Du går rett fra det gamle brettet over på et nytt.
Jeg har lagt med noen artikler se om de er nyttige.
Lykke til Vennlig hilsen helsesykepleier.
Besvart: 25.11.2020
Oppdatert: 25.11.2020
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål
