Spørsmål og svar

Jeg blir slått med belte og blir takla i gymgarderoben.

Jente, 14

Jeg blir slått med belte og blir takla i gymgarderoben.

Svar

Hei

Takk for at du skriver til oss.

Det her er ikke greit. 

Det å bli slått med belter er forbudt i vårt land. Det må du få hjelp til å få slutt på. Snakk med en voksen du stoler på, fortell om mishandlingen med belter slik at det stoppes. 

Helsesykepleier på skolen, læreren din eller en annen voksen. Barnevernet der du bor kan og hjelpe deg slik at det her stoppes.  Du kan og ringe politiet 02800 og fortelle hva du opplever.

 Alarmtelefonen for barn og unge, tlf: 116 111 Alarmtelefonen for Barn og Unge er en gratis nødtelefon for barn og unge som har det vanskelig hjemme. Dit kan man ringe hvis man blir slått, har foreldre som ruser seg, eller på annen måte har det vondt. Telefonen kan også benyttes av voksne som er bekymret for barn og unge i sine omgivelser. Åpningstid hverdager kl. 15.00-08.00. Den er ellers døgnåpen hele året – i helger og på hellig- og fridager. Nettsider: www.116111.no E-post: post@116111.no

Opplevelsene i gym garderoben må din gymlærer få informasjon om. Det er et voksenansvar som er en del av læreren sin jobb.

Ta og en titt på artiklene jeg har lagt med. 

Det her klarer du å få en ordning på . Heier på deg. Lykke til!

 Vennlig  hilsen helsesykepleier.

Besvart: 30.11.2020

Oppdatert: 30.11.2020

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål