Hadde ubeskyttet sex 3 dager før p-stav ble satt inn. Kan jeg være gravid?
Jente, 19
Hei. Hadde ubeskyttet sex med en gutt 2 ganger på to uker og tok angrepille to ganger i samme syklus. Satte inn pstav 3 dager etter siste gang. Det er nå 15 dager siden og har fått mensen. Betyr dette at jeg 100% ikke er gravid eller kan man fortsatt få uregelmessig på grunn av pstav og i tillegg være gravid?
Svar
Hei jente 19 år!
Sjansen for at du er gravid, når du tok angrepille etter begge gangene du hadde ubeskyttet sex, er liten men kan ikke utelukke det helt. Uregelmessige blødninger er helt normalt når man har p-stav, særlig den første tiden.
Jeg anbefaler at du tar en graviditetstest tre - fire uker etter det siste ubeskyttede samleie. Tre til fire uker etter samleie, skal du kunne stole på testen.
Vennlig hilsen jordmor ung.no
Besvart: 8.1.2021
Oppdatert: 8.1.2021
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål


