Hvorfor blør jeg gjennom på skolen? Er det den kjente hemoroiden?
Jente, 16
Hei! Så jeg har hatt hermoride i 6 mnd, dro til legen for 1 mnd siden, å da fikk jeg mye forskjellig for at det skulle forsvinne. Men nå har det gått 1 mnd og jeg blør ut av fua hele tiden, var på skolen en gang å det blødde igjennom, fra fua liksom (vet at d ikke er mensen). Jeg kan gå på do, og to dager etter blør det fremdeles.. Så jeg lurte på om du vet hva det kan være? Det gjør så vondt. (vet at jeg hadde hermoride, men har aldri blødd så sykt mye før). skal bestille lege time, men vil høre fra dere før jeg drar! er så redd
Svar
Hei
Dette hørtes plagsomt ut! Hvis du har påvist hemoroider er det nærliggende å tenke at det kanskje er det som er årsaken til at du blør, men som du vet er det vanskelig for oss å si noe sikkert uten å undersøke deg. Hemoroider har en tendens til å periodevis blø i ny og ne, også utenom akkurat når man sitter på toalettskåla (selv om det er da det er vanligst å blø).
Jeg deler din oppfatning om at det er lurt å ta en tur til legen og forklare hva som har skjedd. Masse god bedring og lykke til!
Med vennlig hilsen legen
Besvart: 18.1.2021
Oppdatert: 18.1.2021
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål

