Små klumper som henger rundt testikkelen. Er det farlig?
Gutt, 13
Hei Jeg har lagt merke til at jeg har små klumper som henger rundt den Venstre testikkelen, det er noe på den Høyre også men ikke like mye! Er det farlig og ha klumper i en slags sekk som henger ved siden av/nedenfor pungen?
Svar
Hei
Du spør om dette er farlig, det er det nok ikke.
Sånn jeg ser det kan være en av flere ting. Det kan være talgcyster, mollusker, vanlige kviser, eller betente hårsekker du har.
Jeg tenker at du bør ta en tur på Helsestasjon for ungdom eller til fastlegen for at noen kan se på det for deg. Da får du et sikkert svar på hva dette kan være.
Jeg vet at det kan føles litt ekkelt eller flaut å få sett på dette, men husk at både på Helsestasjon for ungdom og hos fastlegen er de vant til at ungdom kommer med sånne problemer.
Mvh Helsesykepleier, Ung.no
Besvart: 31.1.2021
Oppdatert: 31.1.2021
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål

