Spørsmål og svar

Sex med puta 2-3 min før jeg blir sliten. Hvorfor?

Jente, 14

Vær kveld før jeg legger meg pleier jeg og late som jeg har sex med puta mi. Gjør det i sånn ca 2-3 min før jeg blir sliten på en måte! Hvorfor? Og en gang jeg var på skolen og jeg tissa ble jeg kåt

Svar

Hei!

Hvor sliten en blir kommer kanskje an på kondisjonen en har, og også muskelbruk? 

Kanskje kan du øve på å stimulere kjønnet ditt med en finger eller to, at det er lettere? 

Du kan se på kjønnet i et speil. Da vil du se hvordan det ser ut; 

De ytterste kjønnsleppene har hårvekst. De ligger utenfor de innerste kjønnsleppene. De innerste kjønnsleppene har ikke hårvekst. De kan være lengre og ha en mørkere farge enn de ytterste kjønnsleppene.

Midt mellom de innerste kjønnsleppene ligger skjedeåpningen.

Øverst, mot magesiden, der de innerste kjønnsleppene møtes, ligger den ytre delen av klitoris. Den ytre delen av klitoris er den aller mest følsomme stedet på kroppen med 8000 nerve-ender.

Stimulering/onanering på den ytre delen av klitoris, er den letteste måten å få de gode følelsene/orgasme på. 

Du kan tenke på noe som gjør at det kiler i kjønnet på en god måte. Slike tanker kaller vi for seksuelle fantasier. De kan også gi oss noen "indre bilder". 

Det du tenker på og fantasier om, kobles gjennom nervesystemet til kjønnet slik at du blir kåt. Ingen har noe med hva du tenker på, fantaserer om, når du onanerer. Du kan lage «historier» over det som du finner seksuelt opphissende. Disse historiene kan du utvikle, og legge til nye ting som utvider den seksuelle tenningen. Det er bare din egen fantasi som setter grenser for hva du kan dikte/drømme om/tenke på. Tanken er som kjent fri.

Da vil du kjenne at det skjer mer i kjønnet. Hele klitoris vil bli fylt med blod og den vil bli følsom. Samtidig blir skjeden våt og utvidet. 

Se artikkelen om kåthet, onanering og orgasme, avsnittet om jenter, for hvordan du kan onanere. 

Øv deg på å onanere når du er opplagt og har god tid og ikke blir forstyrret. 

Det kan være at en kan bli kåt av mange ting i den alderen du er i nå, også det å tisse. Det lages masse hormoner. Det kan ta litt tid før en har mer kontroll. Det hjelper å onanere til orgasme. Da går kåtheten over for en stund. 

Du kan snakke med Helsesykepleier på skolen, hvis du ønsker.

Hvis det er vanskelig å forklare, kan du ta med utskrift/skjermbilde av det du har skrevet og svaret her. Da slipper du å si så mye til å begynne med. 

Jeg håper dette er til hjelp for deg og jeg ønsker deg alt godt!

Hilsen spesialist i sexologisk rådgivning (NACS), ung.no

Besvart: 17.2.2021

Oppdatert: 17.2.2021

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål