Er forelsket i en gutt som liker en annen jente. Hva kan jeg gjøre ?
Jente, 17
Jeg er forelska i en gutt som jeg har mistenke om at liker en annen jente. Jeg vet ikke dette men hjernen min overtenker ekstremt. Jeg vet ikke hva han føler, men jeg vet at hun jenta er mye bedre og penere enn meg. Jeg sammenligner meg veldig mye med henne og det får meg til å føle meg avvist og ikke bra nok. Jeg har havnet i en ond sirkel hvor jeg er døds keen på han og snakker endel m han, men mistenker at han liker noen andre. Hva kan jeg gjøre for å komme meg ut av denne sirkelen? Det sårer meg, og om d er sånn at han liker ho, er det ufattelig vanskelig for han å like noen andre.
Svar
Hei
Takk for at du skriver så åpent til oss om dette. Det er vanskelig å ha følelser for noen som kanskje ikke gjengjelder følelsene. Han vet vel ikke at du er forelsket i han heller. Du er tydeligvis ikke sikker på hva han føler. Hva om du tar feil, og han egentlig liker deg veldig godt ? Det er ikke utseende som gjør at man blir forelsket. Kanskje han liker deg best fordi dere har god kontakt og han ser din utstråling og sjarm ? Hvis dere snakker mye sammen og har mye felles kan det hende han vil bli bedre kjent?
Jeg synes ikke du skal tenke så mye på hva du selv synes om den jenta. Du kan heller forsøke å vise han at du bryr deg om han. Her kan du lese litt mer om hva man kan gjøre for å ta det første steget.
Lykke til og ta gjerne kontakt med helsesykepleie rpå skolen hvis du trenger en voksen å snakke med der du er.
Vennlig hilsen helsesykepleier
Besvart: 25.2.2021
Oppdatert: 25.2.2021
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål

