Spørsmål og svar

Kjeder jeg meg eller vil jeg være forelsket

Jente, 13

Hei. Jeg har vært singel hele livet og nå er jeg endelig i den fasen hvor jeg ikke liker noen. (Jeg har liksom alltid likt noen før) nå har det gått tror siden oktober at jeg sist likte noen bitte litt. Jeg føler at det er litt tomt, men i tilleg er det veldig deilig og ikke tenke på gutter. Lurer på om jeg bare kjeder meg? Hvis denne følelsen går over når jeg går ned trappa for å spise kveldsmat, så føles dette spørsmålet ubrukelig. Jeg vet ikke om jeg har lyst til og være forelsket? eller om jeg bare kjeder meg.

Svar

Hei

Det er et godt spørsmål som jeg er usikker på om jeg kan svare på. Kanskje svaret er begge deler? At du både kjeder deg litt innimellom og at du har lyst til å være forelsket. Begge deler er vanlig og naturlig.

Å være forelsket kan være godt og spennende. Det er også bra å kjede seg litt innimellom. Det er fint at du tenker over hva du føler og hvilke behov du har. Det er ikke alltid man har et klart svar på det man lurer på. Du kan likevel lære mye om deg selv og andre ved å fortsette å være nysgjerrig og interessert i hva som skjer inni deg og mellom deg og andre.

Lykke til videre.

Vennlig hilsen helsesykepleier, ung.no

Besvart: 7.4.2021

Oppdatert: 7.4.2021

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål