Hadde ubeskyttet sex for 2 uker siden, nå muligens en festeblødning?
Jente, 18
Hei, jeg hadde ubeskyttet sex for 2 uker siden og for to dager siden hadde jeg liten blødning. Kan dette være festebløding? Hadde veldig vondt i ryggen, utrolig kvalm og vondt i magen,måtte tisse mye etter samleie. Me
Svar
Hei jente 18 år!
Når du har hatt ubeskyttet sex, er det alltid en mulighet for å bli gravid. Det er vanskelig å svare deg på om denne blødningen var en såkalt "festeblødning", eller om det var starten på mensen.
Hvis du ikke i løpet av en ukes tid får en normal mens, bør du ta en graviditetstest. Den kan du ta tre uker etter samleiet. Trenger du hjelp til å ta testen, kan du ta kontakt med helsestasjon for ungdom. De kan også gi deg veiledning med tanke på det valget du må ta dersom du er gravid, og prevensjonsveiledning dersom dette har gått bra.
Vennlig hilsen jordmor ung.no
Besvart: 12.4.2021
Oppdatert: 12.4.2021
Vi har valgt ut dette for deg
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål

