Små rare røde flekker
Jente, 13
Hei, jeg sliter ikke så mye med kviser, men jeg har hatt noen rare røde bittesmå flekker under hunden. Jeg har hatt de i flere år og jeg har prøvd alt for å få dem bort. Prikkene en røde også og noen er rosa rund. Jeg har en midt i panna, på hånden, på lillefingeren og flere steder på kroppen. De er ikke som kviser som er oppå huden, disse er mer under huden. Jeg vet at jeg ikke har Cherry Angiomer, for mine prikker er mye mindre( tror jeg) Håper du/dere kan si meg hva det er og hva jeg kan gjøre for å få dem bort
Svar
Hei
Det er vanskelig å svare sikkert på det du spør om uten å undersøke deg. Jeg vil anbefale deg å snakke med helsesykepleier på skolen eller fastlegen din om dette.
Det kan være hoven talgkjertel, vorter eller andre tilstander i huden. Cherry Angiomer kan også være små som en liten føflekk. Hvis du googler det så kan du se om noen av de prikkene likner på dine.
En lege bør se på dem og vurdere hva som kan gjøres for å få dem bort.
Lykke til videre.
Vennlig hilsen helsesykepleier, ung.no
Besvart: 14.4.2021
Oppdatert: 14.4.2021
Fikk du svar på det du lurte på?
Spørsmål og svar som ligner
Still oss et spørsmål
Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.
Still et spørsmål
