Spørsmål og svar

Hun jeg liker ser på meg som en venn

Gutt, 14

Hei jeg har spurt en jente som jeg har vert venn med siden 2 klasse om å bli sammen men hun sier at hun ser på meg som en venn. Hva skal jeg gjøre for å kanskje bli sammen med henne for nå vet jeg ingen ting

Svar

Hei

Uff da, det er ikke en god følelse å kjenne på at noen ikke gjengjelder følelsene dine.

Selv om du har tenkt på henne lenge, kan det hende at hun trenger litt tid på å tenke på deg og eventuelt utvikle følelser. Vær derfor tålmodig selv om hun kanskje ikke har følelser for deg nå. Jeg vil råde deg til å fortsette å være hyggelig og ta initiativ til kontakt.

Hvis det fortsetter å være slik at hun ikke ønsker å være noe mer enn venner, så er det dessverre ikke så mye å gjøre med det. Det er ikke mulig å styre følelsene sine, og det er forståelig at du etter hvert blir utålmodig. Bruk heller tiden og energien din på personer og interesser som gir deg glede. Sannsynligvis vil følelsene dine for henne bli svakere med tiden, dersom de ikke blir gjengjeldt.

Lykke til!
Hilsen Ungdomsredaksjonen

Besvart: 27.9.2021

Fikk du svar på det du lurte på?

Still oss et spørsmål

Fant du ikke svar på det du lurer på? Da kan du stille oss et eget spørsmål. De fleste får svar innen 1-3 dager.

Still et spørsmål